اخبار و مطالب

عکس فضاها

عکس فضاها


 

پردیس‌ مرکزی‌ 

پردیس‌ مرکزی‌ دانشکده‌ فنی‌، در محوطه‌ اصلی‌ دانشگاه‌ تهران واقع شده است. پیش از این گفته شد که در سال‌ 1317 ساختمان‌ پردیس‌ مرکزی‌ دانشکده‌ بر اساس‌ طرح‌ مهندس‌ "سیرو" و زیر نظر مرحوم‌ دکتر حسابی، با ظرفیت‌ پذیرش‌ 200 دانشجو در غرب‌ محوطه‌ دانشگاه‌ تهران‌ آغاز شد و در مهرماه‌ سال‌1320 دانشکده‌ فنی‌ از مدرسه‌ دارالفنون‌ به‌ این‌ ساختمان‌ منتقل‌ شد. این‌ ساختمان‌ و بخش‌ اضافه‌ شده‌ به‌ آن‌ در حال‌ حاضر شامل‌ دانشکده‌ها و گروههای‌ آموزشی‌ زیر می‌باشد:

دانشکده مهندسی عمران
دانشکده مهندسی شیمی‌
دانشکده علوم‌ مهندسی


دفتر ریاست و معاونت اداری و مالی پردیس دانشکده‌های فنی، دفتر روابط عمومی و امور بین الملل، امورمالی، امور اداری و گروه پژوهشی بهینه‌سازی مهندسی در این پردیس قرار دارند.
 پردیس‌ شماره‌ 2
 پردیس‌ شماره‌ 2 دانشکده‌ فنی‌ در سال‌ 1352 در خیابان کارگر شمالی،  تقاطع بزرگراه جلال آل‌احمد تاسیس‌ شد و در حال‌ حاضر شامل‌ دانشکده‌ها و گروه‌های‌ زیر است‌:

دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر
دانشکده مهندسی متالورژی و مواد
دانشکده مهندسی معدن
دانشکده مهندسی مکانیک
دانشکده مهندسی صنایع
دانشکده مهندسی نقشه برداری


 معاونت‌های "آموزشی و تحصیلات تکمیلی"، "پژوهشی" و "دانشجویی و فرهنگی" پردیس دانشکده‌های فنی، مرکز آموزش‌های عالی تخصصی، موسسه عالی پژوهشی خودرو، سوخت و محیط زیست، انستیتو مهندسی نفت، انستیتو توربو ماشین و دفتر نهاد نمایندگی نمایندگی مقام معظم رهبری در پریس دانشکده های فنی در این پردیس واقع شده‌اند.

 دانشکده فنی کاسپین
نظر به ضرورت نیاز به نیروهای متخصص در زمینه صنایع سلولزی و با توجه به منابع عظیم لیگنوسلولزی و اکثر کارخانجات و صنایع وابسته به صنایع سلولزی در شمال کشور، دانشکده فنی کاسپین- واحد صنایع سلولزی - در زمینی به مساحت 5/4 هکتار و زیر بنای 11000 متر مربع در ضلع جنوبی شهرک ولیعصر شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران در شهرستان رضوانشهر گیلان تاسیس و در نیمسال اول سال تحصیلی 76-75 با پذیرش 30 دانشجو رسما فعالیت آموزشی و پژوهشی خود را آغاز نمود. اکنون پس ازگذشت بیش از یک دهه از فعالیت آموزشی و پژوهشی این پردیس، چندین دوره دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد در این پردیس فارغ‌التحصیل شده که بسیاری از ایشان در مقاطع تحصیلی بالاتر مشغول به تحصیل بوده و یا شاغل در صنایع کشور می‌باشند.
این پردیس در حال حاضر دارای 141 دانشجوی کارشناسی در رشته مهندسی شیمی گرایش صنایع سلولزی و 30 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد گرایش فرآیندهای کاغذ سازی می باشد. پردیس 3 دانشکده های فنی دانشگاه تهران دارای امکانات و تجهیزات بالقوه و بالفعل بسیاری بوده و با توجه به این امکانات و پشتوانه علمی و پژوهشی دانشکده فنی و تلاش و پشتکار مدیریت ، اعضای هیات علمی ، کارکنان و دانشجویان  تصمیم به توسعه و گسترش در دیگر گرایش های مهندسی شیمی دارد که در زیر ضمن اشاره به امکانات موجود ، فعالیت های انجام شده به برنامه‌های توسعه اشاره خواهد شد.
 دانشکده فنی فومن
دانشکده فنی فومن در زمینی به مساحت بیش از 70000 متر مربع و زیربنای 5000 متر مربع که به دو برابر در حال افزایش است، به همت مهندس سید عباس موسوی ره پیما، دانش آموخته سال 1341 دانشکده فنی دانشگاه تهران، در سال 1384 وقف پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران شد. در این واحد، دوره های آموزشی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه های مهندسی شیمی، محیط زیست، صنایع و بیو تکنولوژی راه اندازی خواهد شد.