اخبار و مطالب

1

1


دکتر محمود نیلی احمد آبادی سرپرست دانشگاه تهران شد

1393/03/19

دکتر رضا فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، با صدور حکمی دکتر محمود نیلی احمد آبادی را به سمت سرپرستی دانشگاه تهران منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این حکم انتصاب آمده است: امید است با توکل به خداوند سبحان، ماموریت و وظایف سرپرستی دانشگاه تهران را بر پایه قوانین، سیاست ها و برنامه های مصوب به انجام رسانید. بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی، راهبردهای دولت تدبیر و امید و جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری و نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ایفا نمایید.

گفتنی است دکتر محمود نیلی احمد آبادی دارای دکترای مهندسی متالوژی و مواد از دانشگاه توهوکو ژاپن و استاد دانشگاه تهران می باشد  و از سوابق علمی و پژوهشی وی می توان به مواردی از قبیل انتشار 75 مقاله در مجلات علمی ISI ، انتشار 90 مقاله در کنفرانس های مختلف، داوری 50 مجله ISI ، کسب رتبه در جشنواره بین المللی خوارزمی، استاد نمونه دانشگاه تهران، مجری بیش از 30 پروژه پژوهشی و دریافت جایزه بین المللی COMSTEC  اشاره کرد.
گفتنی است دکتر نیلی احمد آبادی پیش از این مدیریت بخش مهندسی جهاد دانشگاهی دانشگاه شیراز، معاونت فنی و پژوهشی نیروی هوایی سپاه پاسداران، معاونت آموزشی گروه متالورژی دانشگاه تهران، معاونت پژوهشی دانشکده فنی دانشگاه تهران، ریاست پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران و مدیریت قطب علمی مواد با کارایی بالا را عهده دار بوده است.