اخبار و مطالب

1

1


بسته‌ی ویژه دانشگاه تهران برای صنایع در خصوص طراحی و شبیه‌سازی فرایند

1393/04/15

مرکز طراحی و شبیه ‏سازی فرآیند دانشکده فنی دانشگاه تهران، در دور تازه فعالیتهای خود، خدمات ویژه‌ای را در خصوص دورههای آموزشی و انجام خدمات آزمایشگاهی به صنعت در برنامه دارد که مهم‌ترین آن، ارایه بسته‌ی ویژه‌ای برای طراحی و شبیه‌ سازی فرایند‌های صنعت است.

دکتر رحمت ستوده قره باغ، رییس این مرکز ضمن اعلام این خبر افزود: مرکز طراحی و شبیه ‏سازی فرآیند دانشگاه تهران، با سابقه‏ ای بیش از 12 سال کار پژوهشی کاربردی و بهره‌گیری از اساتید مجرب و همکاران پژوهشی برجسته، به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین مراکز دانشگاهی در زمینه طراحی، شبیه‌ سازی و بهینه‌ سازی فرآیند فعالیت دارد. وی افزود: از خدمات پژوهشی این مرکز در دوره جدید، میتوان به «طراحی و شبیه ‏سازی فرآیندهای صنعتی»، «تولید نرم افزارهای صنعتی»، «بررسی هیدرودینامیک راکتورهای دو و سه فازی (بستر سیال، ستون حبابی)»، «مطالعه انتقال حرارت در راکتورهای بسترسیال»، «هیدرودینامیک ذرات نانو در بسترهای سیال»، «احتراق در بسترهای سیال» و نیز  برگزاری کارگاه‏های علمی و تخصصی مرتبط با نرم افزارهای صنعتی برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع اشاره نمود.

وی همچنین اضافه کرد: برای نخستین بار در کشور، این مرکز بسته ‏های هدفمند شبیه سازی فرآیند را ارائه نموده است که خدمتی جدید در راستای توانمندسازی کارشناسان صنعت نفت و دیگر صنایع است. از ویژگی‏های این بسته‏ های هدفمند، انطباق مطالب با نیازهای صنایع و ارائه مثال‏های مرتبط با هر صنعت است که با توجه به ارتباطات و مراودات گسترده بین المللی این مرکز، میتوان آن را هسته‌ای برای به روزرسانی بخش­های مختلف مهندسی با شناسایی و معرفی تکنولوژی‌های جدید و روز دنیا و بومی‌سازی آن ها نیز دانست.

دکتر ستوده قره‌ باغ، در پایان اضافه کرد این خدمات با این کیفیت، روش و حجم، برای نخستین بار است که از سوی دانشگاه به صنعت پیشنهاد می‌شود و امیدواریم مورد استقبال صنایع، به خصوص نفت و گاز قرار گیرد. مدیران محترم صنایع، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، به نشانی اینترنتی مرکز در آدرس Process.ut.ac.ir مراجعه نمایند.