اخبار و مطالب

1

1


دانشکده‌ فنی در رتبه 155 مهندسی دنیا قرار گرفت

1393/08/03

براساس نظام رتبه بندی شورای ارزیابی و اعتبارسنجی آموزش عالی تایوان، بخش مهندسی دانشگاه تهران در رتبه 155 مهندسی دنیا قرار گرفت.

به گزارش معاونت بین الملل دانشگاه تهران، در این رتبه بندی که براساس مقالات علمی منتشر شده، هرساله توسط دانشگاه ملی تایوان اعلام می شود، دانشکده فنی در رتبه 155 مهندسی دنیا قرار گرفت. براساس این گزارش، دانشکده فنی در بخش های موضوعی این رتبه بندی نیز جایگاه بسیار خوبی کسب نموده است: مهندسی عمران، رتبه 77 جهان و رتبه اول در میان دانشگاه های ایران، در مهندسی شیمی رتبه 113 جهان و رتبه اول در میان دانشگاه های ایران، در علوم رایانه رتبه 164 جهان و رتبه دوم میان دانشگاه های ایران، در مهندسی برق رتبه 228 جهان و رتبه دوم در میان دانشگاه های ایران، در مهندسی مواد رتبه 234 در جهان و رتبه دوم در میان دانشگاه های ایران و در مهندسی مکانیک رتبه 46 در جهان و رتبه دوم در میان دانشگاه های ایران نصیب بخش های مختلف پردیس دانشکده های فنی شد.

گفتنی است نظام رتبه بندی تایوان، باتوجه به شاخصه ها و مؤلفه های رتبه بندی ویژه ای که دارد، می تواند ملاک خوبی برای بررسی پیشرفت و بهبود وضعیت علمی دانشگاه ها باشد.

روابط عمومی پردیس دانشکده های فنی، کسب این موفقیت ها را به کلیه اعضای محترم هیأت علمی، دانشجویان و همکاران محترم تبریک می گوید.

 

عنوان

رتبه در بین دانشگاه های جهان

رتبه در ایران

پردیس دانشکده های فنی

رتبه 155

رتبه 3 در ایران

دانشکده مهندسی عمران

رتبه 77

رتبه 1 در ایران

دانشکده مهندسی شیمی

رتبه 113

رتبه 1 در ایران

دانشکده مهندسی برق و  کامپیوتر

رتبه 164

رتبه 2 در ایران

دانشکده مهندسی برق و  کامپیوتر

رتبه 228

رتبه 2 در ایران

دانشکده مهندسی متالورژی و مواد

رتبه 234

رتبه 2 در ایران

دانشکده مهندسی مکانیک

رتبه 46

رتبه 2 در ایران