اخبار و مطالب

1

1


برگزاری دوره های آموزش توسعه مهارت‌های یاددهی- یادگیری در پردیس دانشکده‌های فنی

1395/06/10

دوره آموزشی توسعه مهارت‌های یاددهی- یادگیری برای استادان معدن و زمین‌شناسی دانشگاه‌های افغانستان در پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی پردیس دانشکده‌های فنی، دوره آموزشی «توسعه مهارت‌های یاددهی- یادگیری» به همت کرسی یونسکو در آموزش مهندسی و با همکاری دانشکده مهندسی معدن، پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، برای استادان معدن و زمین‌شناسی دانشگاه‌های افغانستان برگزار می‌شود.

این دوره آموزشی که از ششم شهریور آغاز شده است، تا دهم شهریور ۱۳۹۵ ادامه دارد و در این مدت، ۲۵ نفر از استادان معدن و زمین‌شناسی دانشگاه‌های پلی‌تکنیک کابل، بلخ و دانشگاه کابل در ارتباط با توسعه مهارت‌های یاددهی- یادگیری آموزش‌های تخصصی را فرامی‌گیرند که توسط دکتر معماریان، استاد دانشکده مهندسی معدن، رئیس کرسی یونسکو در آموزش مهندسی و عضو وابسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران ارائه خواهد شد. هدف از اجرای این دوره، ارایه روش‌هایی برای بالابردن کیفیت آموزش و شامل مجموعه فعالیت‌هایی است که باید در زمان آماده‌سازی و اجرای یک درس یا یک برنامۀ آموزشی صورت‌ گیرد تا کیفیت آموزش عرضه‌ شده از سطح قابل قبولی برخوردار باشد. در این دوره، مطالبی با عناوین تدارک تدریس هدف‌دار، سبک‌های یاددهی- یادگیری، سنجش دستاوردهای یادگیری، تجربیات تدریس، کنترل کیفیت برنامه‌های آموزشی جمعاً به مدت ۲۰ ساعت به صورت پنج کارگاه آموزشی تدریس می‌شود و کتاب نوآوری در آموزش مهندسی، تالیف دکتر معماریان نیز به عنوان منبعی برای مطالعه بیشتر در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است، کرسی یونسکو در آموزش مهندسی، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی متنوعی را به‌‌منظور توسعۀ حرفه‌ای و مهارت‌های یاددهی-یادگیری اعضای هیأت علمی و دستیاران آموزشی طراحی و به‌ اجرا در آورده است که منتخبی از آنها برای این دوره در نظر گرفته شده است. در اجرای این دوره آموزشی در دانشکده مهندسی معدن دانشگاه تهران، دکتر امید اصغری، رئیس دانشکده مهندسی معدن، دکتر هادی عبداللهی، معاون مالی-اداری دانشکده مهندسی معدن، دکتر محمدحسین خسروی، معاون امور بین‌‌الملل دانشکده مهندسی معدن، و دکتر گلناز جوزانی کهن، دبیر روابط بین الملل کرسی یونسکو در آموزش مهندسی، همکاری داشته‌اند.