اخبار و مطالب

1

1


درگذشت ناباورانه استاد مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی

93/09/17

استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده های فنی صبح روز 16 آذرماه به دیدار حق شتافت. به گزارش روابط عمومی پردیس دانشکده های فنی، دکتر سید مهدی فخرایی استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر این پردیس پس از تحمل یک دوره بیماری، صبحگاه روز 16 آذرماه دعوت حق را لبیک گفت و روز 17 آذرماه پیکر پاکش با اندوه فراوان و حضور ریاست و هیأت رئیسه دانشگاه تهران، رئیس و هیأت رئیسه دانشکده فنی و استادان، دوستان و مشایعت کنندگان در مراسم باشکوهی در دانشگاه تهران تشییع شد و پیکرش جهت دفن به زادگاهش شهر دزفول منتقل شد.

دکتر سیدمهدی فخرایی استاد تمام دانشکده برق و کامپیوتر، منشأ خدمات علمی، پژوهشی و آموزشی ارزشمندی بود که از جمله می توان به: معاونت پژوهشی دانشکده فنی دانشگاه تهران، معاونت پژوهشی و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان، دبیر دوازدهمین کنفرانس میکروالکترونیک، مسئول کمیته علمی الکترونیک بیستمین کنفرانس مهندسی برق ایران، دبیر کمیته علمی بیستمین کنفرانس بین المللی انجمن رمز ایران، دبیری سابق کنگره پیشگامان پیشرفت و مدیریت مؤسسه ی پژوهشی فناوری های نوین در صنعت خودرو اشاره کرد. گفتنی است از ایشان بیش از 230 مقاله در معتبرترین ژورنال ها و کنفرانس های رشته ی مهندسی برق و کامپیوتر به چاپ رسیده است.

هیأت رئیسه پردیس دانشکده های فنی، درگذشت این استاد برجسته را به خانواده محترم معزّی و کلیه همکاران دانشگاهی، دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه تهران تسلیت گفته و برای روح آن مرحوم علو درجات و رحمت و مغفرت طلب می نماید. 

تصاویری از مراسم تشییع پیکر دکتر سیدمهدی فخرایی