اخبار و مطالب

1

1


آگهی پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشتۀ مهندسی مکانیک دورۀ مشترک دانشگاه تهران با دانشگاه ایندیانا- پردو(IUPUI)

1396/04/14

دورۀ مشترک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک بر اساس توافق انجام شده بین دانشگاه تهران و دانشگاه ایندیانا-پردو واقع در شهر ایندیاناپولیس کشور آمریکا با شرایط زیر برگزار خواهد شد.

در نیمسال اول 97-1396 ده (10) نفر در رشته مهندسی مکانیک (گرایش تبدیل انرژی) برای تحصیل در این دوره پذیرفته خواهند شد. پذیرش دانشجو در این دوره بصورت نیمه متمرکز (معرفی پنج برابر ظرفیت هر رشته از سوی سازمان سنجش از میان متقاضیان دارای معدل کل 14 (چهارده) یا بالاتر در مقطع کارشناسی، و انجام مصاحبه حضوری توسط دانشگاه تهران) خواهد بود. در صورت رعایت تمامی ضوابط اعلام شده از سوی دو دانشگاه، دانش­آموختگان این دوره دو مدرک جداگانه از دو دانشگاه دریافت خواهند نمود.

مصاحبۀ داوطلبان رشتۀ مهندسی مکانیک از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 19/4/96 در ساختمان جدید دانشکدۀ مهندسی مکانیک دانشگاه تهران واقع در خیابان کارگر شمالی- بالاتر از تقاطع آل احمد (شماره­های تماس: 61119907 و 61119908) انجام خواهد شد.

مدارک لازم برای روز مصاحبه:

1-     تصویر کارنامه مقطع کارشناسی

2-     تصویر کارنامه کنکور کارشناسی

3-     تصویر کارنامه نشان دهنده معدل کتبی دیپلم

4-     مدرک زبان (درصورت وجود)

شرایط دوره:

·        مدت دوره بطور معمول دو و نیم سال تحصیلی (شامل پنج نیمسال تحصیلی) است که دو نیمسال اول در دانشکده های فنی دانشگاه تهران و سه نیمسال بعد در دانشگاه ایندیانا-پردو در کشور آمریکا برگزار خواهد شد.

·        در مدت تحصیل دانشجویان در ایران، دروس عمدتا به زبان انگلیسی ارائه خواهند شد. در صورت نیاز، دانشجویان برای شرکت در کلاس­های تقویت زبان انگلیسی به دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه تهران معرفی خواهند شد.

·        در پایان سال اول تحصیل دانشجویان به شرط گذراندن حداقل 12 واحد درسی و احراز حداقل معدل کل 14 از 20 و کسب حداقل نمره 79 در آزمون تافل (IBT) یا حداقل نمره 5/6 در آزمون IELTS مجوز رفتن به دانشگاه ایندیانا-پردو را دریافت خواهند نمود. بر اساس توافق بین دو دانشگاه، این دانشجویان نیازی به شرکت در آزمون GRE نخواهند داشت.

·        از مجموع واحدهای گذرانده شده در دانشکده های فنی دانشگاه تهران تعداد 12 واحد با هماهنگی دانشگاه ایندیانا-پردو قابل انتقال به آن دانشگاه خواهد بود. (بدیهی است که تمامی واحد های  گذرانده شده در دانشکده های فنی دانشگاه تهران برای دریافت مدرک کارشناسی‌ارشد دانشگاه تهران احتساب خواهد شد.)

·        تعریف، راهنمایی و ارزیابی پروژه کارشناسی ارشد دانشجویان این دوره‌ها بصورت مشترک توسط اساتید دو دانشگاه انجام خواهد گرفت.

·        پس از اتمام تحصیل در دانشگاه ایندیانا-پردو، دانشجویان موظف به بازگشت به ایران و تکمیل مراحل فراغت از تحصیل در دانشگاه تهران می باشند. تا زمانی که مراحل فراغت از تحصیل در دانشگاه تهران بطور کامل انجام نشده است، دانشجویان از هیچ یک از دو دانشگاه مدرکی دریافت نخواهند نمود.

·        دانشجویانی که نمره تافل (IBT) آن­ها در هنگام عزیمت به آمریکا بین 79 و 99 و یا نمره IELTS آن­ها بین 5/6 و 7 است باید در نخستین نیمسال تحصیلی در آمریکا در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کنند. بر اساس نتیجه آزمون تعیین سطح، این دانشجویان ممکن است ملزم به شرکت در یک یا چند کلاس زبان انگلیسی در آن دانشگاه گردند. دانشجویانی که نمره تافل (IBT) آن­ها 100 یا بالاتر و یا نمره IELTS آن­ها 5/7 یا بالاتر است از شرکت در آزمون تعیین سطح زبان و گذراندن کلاس های زبان انگلیسی معاف خواهند بود. 

·        هزینه دوره در مدتی که دانشجویان در داخل کشور مشغول به تحصیل هستند بصورت ریالی و معادل شهریه دانشجویان پردیس های خودگردان دانشگاه تهران در رشته و مقطع مشابه و با همان سازوکار (ترکیب شهریه های ثابت و متغیر) محاسبه و دریافت خواهد شد. هزینه دوره در مدت تحصیل در دانشگاه ایندیانا-پردو توسط آن دانشگاه بصورت دلاری و بر اساس ضوابط اعلام شده در سایت آن دانشگاه دریافت خواهد شد.

·         دانشجویان این دوره که شرایط عزیمت به آمریکا را احراز کرده باشند از 25% تخفیف در شهریه عادی دانشجویان بین­المللی (اعلام شده در سایت دانشگاه ایندیانا-پردو) برخوردار خواهند شد. این دانشجویان همچنین مجاز به ارائه درخواست برای استفاده از کمک هزینه‌های متعارف در قالب دستمزدهای دستیار آموزشی (Teaching Assistant) و یا دستیار پژوهشی (Research Assistant) بر اساس ضوابط دانشگاه ایندیانا-پردو خواهند بود. در هر حال تصمیم­گیری در مورد هر نوع کمک هزینه بطور کامل در اختیار دانشگاه ایندیانا-پردو خواهد بود.

·        هزینه های مسافرت و اقامت در کشور آمریکا بطور کامل به عهده دانشجویان خواهد بود و دانشگاه ایندیانا-پردو تعهدی در خصوص تامین محل اقامت دانشجویان به عهده نخواهد داشت. برآورد هزینه‌های اقامت در شهر ایندیاناپولیس بصورت روزآمد از طریق سایت دانشگاه ایندیانا-پردو قابل دسترسی است.

·        دانشگاه ایندیانا-پردو ضمن معرفی دانشجویانی که شرایط اعزام به آمریکا را احراز نموده اند به یکی از کنسولگری های آن کشور در منطقه، هماهنگی لازم را برای اعطای ویزا به این دانشجویان به عمل خواهد آورد. دانشجویانی که احیانا به دلیل عدم اعطای ویزا از سوی دولت آمریکا موفق به عزیمت به آن کشور نمی شوند (به شرط آنکه تعمدا اقدامی که به عدم اعطای ویزا منجر می شود انجام نداده باشند) تحصیلات خود را در پردیس البرز دانشگاه تهران به پایان خواهند رساند (کلاس­ها در دانشکده­های فنی دانشگاه تهران تشکیل خواهند شد.) این دانشجویان تنها مدرک مشترک دانشکده های فنی و پردیس البرز را دریافت خواهند نمود.

·        دانشجویان در مدت تحصیل در ایران تابع مقررات آموزشی دانشگاه تهران و در مدت تحصیل در دانشگاه ایندیانا-پردو تابع مقررات آموزشی آن دانشگاه خواهند بود.