اخبار و مطالب

1

1


مجموعه همایش‌های بین‌المللی Tehran's ISPRS2017 در پردیس دانشکده‌های فنی برگزار گردید.

1396/08/06

مجموعه همایش‌های بین المللی Tehran's ISPRS2017توسط دانشکده مهندسی نقشه‌برداری و اطلاعات مکانی پردیس دانشکده‌‌های فنی دانشگاه تهران برگزار گردید.

این همایش که با همکاری انجمن بین‌المللی فتوگرامتری و سنجش از دور در محل دانشکده مهندسی نقشه برداری با محوریت استفاده از اطلاعات مکانی و مشاهدات زمینی برای پایش محیط زیست، مخاطرات طبیعی و مدیریت بحران و همچنین تولید، ذخیره سازی، مدلسازی و تحلیل داده و اطلاعات مکانی، برگزار گردید، شامل دومین همایش پژوهش‌های اطلاعات مکانی، چهارمین همایش سنجنده‌ها و مدلها در فتوگرامتری و سنجش از دور و ششمین دوره همایش مشاهدات زمینی در تغییرات محیطی نیز بود.

 گفتنی است در همایش فوق، 14 سخنرانی کلیدی و 8 کارگاه آموزشی توسط مدعوین بین‌‌‌المللی ارائه گردید. همچنین 42 مقاله شفاهی و 72 مقاله پوستری از مجموع بیش از 150 مقاله ارسال شده برای همایش توسط شرکت کنندگان داخلی و خارجی ارائه شد که همگی آنها در پایگاه داده علمی Scopus و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نمایه گردید.

از نکات قابل توجه این همایش، برگزاری نمایشگاه جانبی اطلاعات مکانی بود که در آن بیش از 30 سازمان دولتی و شرکت خصوصی فعال در حوزه تولید، پردازش و مدیریت اطلاعات مکانی حضور یافته و آخرین دستاوردهای خود در این حوزه را به نمایش گذاشتند.

اطلاعات بیشتر در خصوص همایش، در وبگاه همایش به آدرس: geospatialconf.ut.ac.ir در دسترس می‌باشد.