اخبار و مطالب

1

1


برگزاری چهارمین دوره مسابقات ملی طراحی سیستم‌های دیجیتال در پردیس فنی

1396/08/27

چهارمین دوره مسابقات ملی طراحی سیستم‌های دیجیتال در راستای پیشرفت علمی دانشجویان در عرصه فناوری‌های نوین و ارائه مناسب این پیشرفت‌ها به شرکت‌های فعال در این زمینه اول و دوم آذر ۱۳۹۶ در پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پردیس، هدف از برگزاری این مسابقات، برقراری ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه در راستای ایجاد اشتغال برای دانشجویان فارغ‌التحصیل گرایش‌های سیستم‌های دیجیتال و معماری کامپیوتر، ایجاد فرهنگ ارائه درس‌های کاربردی در دانشگاه‌های کشور، آشنایی صنعت کشور با قابلیت‌های دانشجویان در عرصه طراحی سیستم‌های دیجیتال و اشاعه روند نوین طراحی سیستم‌های دیجیتال در دانشگاه‌های کشور می‌باشد. بنا بر این گزارش، شرکت‌های فعال در عرصه طراحی سیستم‌های دیجیتال تمایل زیادی به جذب آگاهانه دانشجویان نخبه دارند که این مسابقات بستری مناسب برای این مهم و یادگیری مطالب درسی توسط دانشجویان در محیطی رقابتی و جذاب خواهد بود. این امر می‌تواند به کاربردی شدن دروس دانشگاهی و در نتیجه اشتغال‌زایی کمک فراوانی داشته باشد. آشنایی صنعت کشور با قابلیت‌های دانشجویان در عرصه طراحی سیستم‌های دیجیتال باعث می‌شود که صنعت کشور به طرح موضوع و مسئله بپردازد تا با تکیه بر توانایی‌های داخلی و در بستر فناوری‌های نوین به راه‌حل‌های مناسبی دست یابد.

مراسم افتتاحیه این مسابقات ساعت ۹ صبح اول آذر و اختتامیه آن ساعت ۱۴ دوم آذر در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی https://fpgasoc.ut.ac.ir مراجعه نمایند.