اطلاعات پژوهشی

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

امضای تفاهم نامه همکاری

امضای تفاهم نامه همکاری


امضای تفاهم نامه همکاری

97/02/24

بنام خدا

 

انعقاد تفاهم‌نامه مرکز نوآوری میان پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و ستاد توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و فضای مجازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری زمینه ایجاد استارتاپ‌های شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاهی فراهم می‌شود.

آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری در زمینه تاسیس و توسعه مرکز نوآوری و صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران، ناصر سلطانی رئیس پردیس دانشکده‌های فنی، پدرام حنفی‌زاده معاون پژوهشی پردیس مذکور، مجید نیلی احمدآبادی رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران، علیرضا قلمبر دزفولی مدیرعامل ایرانسل، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب منابع معاونت علمی و مهدی فقیهی دبیر ستاد توسعه ICT و فضای مجازی برگزار شد.

در این جلسه دکتر سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز به استفاده از فضای به وجود آمده در جهت رشد مجموعه‌ها و شرکت‌های استارتاپی اشاره کردند و افزودند در حال حاضر موفقیت و رشد سریع این نوع از شرکت‌ها قابل پیش‌بینی هستند. ستاری افزود: صندوق‌های سرمایه گذاری خطر پذیر یک ضرورت برای کشور محسوب می‌شود و برای تحقق اهداف در حوزه تامین مالی باید قسمت عمده ای از سرمایه گذاری‌های کشور از طریق  این صندوق‌ها انجام پذیرد.

 مهندس علیرضا قلمبر دزفولی، مدیرعامل شرکت ایرانسل نیز با ابراز خرسندی از تفاهم نامه منعقد شده در خصوص تاسیس و توسعه مرکز نوآوری و صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر به اقدامات مورد نظر این شرکت در این مرکز اشاره کردند و ابراز امیدواری کردند زحمات مجموعه های ذیل این تفاهم نامه به رشد فضای کسب‌وکار این حوزه منجر شود.

بر اساس این تفاهم‌نامه همکاری، ایرانسل ضمن ایجاد و تجهیز فضای فیزیکی مرکز نوآوری، زیرساخت‌های فعالیت مرکز شتابدهی را تأمین می‌کند. همچنین استفاده از توان شرکت‌ها و همچنین دانش و محصولات تولید شده در مرکز نوآوری، حمایت مالی از شرکت‌ها وتیم‌های استارتاپی مستقر در مرکز شتاب‌دهی و نوآوری و سرمایه‌گذاری مشترک در تأسیس صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر از دیگر اقدامات شرکت ایرانسل خواهد بود.

دانشگاه تهران نیز ضمن اختصاص فضایی به مساحت 3000 مترمربع در پردیس دانشکده‌های فنی برای ایجاد مرکز نوآوری و کمک به راه‌اندازی و راهبری مرکز شتابدهی و نوآوری و صندوق سرمایه گذاری خطر پذیر، زمینه کمک به شکل گیری و رشد علمی و فناوری استارتاپ‌های شرکت‌های فعال در مرکز را فراهم می‌کند.