اطلاعات پژوهشی

بازگشت به صفحه کامل
« بازگشت

تأسیس و راه‌اندازی «مرکز بین‌المللی نوآوری پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران»

تأسیس و راه‌اندازی «مرکز بین‌المللی نوآوری پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران»


تأسیس و راه‌اندازی «مرکز بین‌المللی نوآوری پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران»

96/12/19

بنام خدا

 

در راستای توسعه زیست بوم کارآفرینی ایران و کمک به کسب و کارهای نوپا و صاحبان ایده های نوآورانه، طی یک تفاهم نامه همکاری میان شتابدهنده دیموند و دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران، «مرکز بین المللی نوآوری دانشکده های فنی دانشگاه تهران با همکاری شتابدهنده دیموند» راه اندازی شد.

گروه گسترش نوآوری دیموند به عنوان یکی از شتابدهنده‌های فعال در عرصه شتابدهی به کسب و کارهای نوپا از سال 1393 فعالیت خود را در دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرد و هم اکنون در پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران مستقر است. این شتابدهنده تا کنون بیش از 100 استارتاپ را در کمپ استارتاپی خود پذیرش کرده و بیش از 25 استارتاپ موفق به جذب سرمایه اولیه از شتابدهنده دیموند شدند. خدمات رایگانی که برای رشد استارتاپ ها در اختیار آن ها قرار می گیرد شامل اختصاص فضای کاری، کارگاه های آموزشی برحسب نیاز استارتاپ ها، جلسات منتورینگ منظم و مستمر و ارتباط استارتاپ ها با شبکه گسترده و بین المللی از منتورهای متخصص حوزه های مختلف، راهنمایی و مشاوره در زمینه های نوشتن طرح تجاری، جذب سرمایه، شرکت در رویدادهایی نظیر DMOND Pitches و DMOND Expo برای افزایش شانس جذب سرمایه و امکان اطلاع از روند تکنولوژی روز دنیا از طریق ارتباط با Plug and Play است که در دو سال متوالی 2015 و 2016 فعال‌ترین شتاب‌دهنده کشور امریکا شناخته شد. همچنین این شتابدهنده در سایر شهرهای ایران نظیر تبریز، شیراز و اصفهان نیز فعالیت خود را گسترش داده است.

امید است که برایند این همکاری، پویایی و کارایی هرچه تمام تر فضای کارآفرینی، کمک به ارتباط موثر میان صنعت و دانشگاه ها و گامی در راستای اشتغال زایی جوانان و دانش آموختگان باشد.