تاریخچه

 نشریه دانشکده فنی در سال 1341 به همت آقای دکتر محمد علی رحمتی از اساتید پرتلاش گروه مهندسی شیمی شروع به انتشار نمود و از آن پس به عنوان وسیله ای مهم و علمی جهت نشر تحقیقات و آخرین یافته‌های پژوهشی همکاران و اساتید محترم سراسر کشور عمل نمود. انتشار این نشریه پس از انقلاب و تا سالهای حدود 1368 تا حدودی دچار وقفه گردید، اما با همت مجدد مسئولین پردیس مجدداً با اهداف صد در صد علمی – پژوهشی فعالیت خود را آغاز نمود. نشریه دانشکده فنی 8 بار در سال و با تیراژ 500 نسخه و به زبان فارسی منتشر شده است و افتخار دارد که انتقال دهنده نتایج و دستاوردهای علمی – پژوهشی کلیه محققان و پژوهشگران به دانش پژوهان است.

در حال حاضر و پس از تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر تخصصی شدن کلیه نشریات علمی-پژوهشی، مجوز علمی-پژوهشی نشریه دانشکده فنی به اتمام رسیده و نشریات تخصصی منشعب از آن جایگزین این نشریه می گردند.  تا کنون نشریات تخصصی "مهندسی شیمی و نفت"، "مهندسی صنایع"، "مهندسی عمران و نقشه برداری"، "مهندسی متالورژی و مواد"، "مهندسی معدن" و "مهندسی مکانیک کاربردی" مجوز علمی پژوهشی دریافت داشته و در حال انتشار هستند.  لذا براساس پیش‌بینی‌های به عمل آمده و با در نظر گرفتن عرصه جدید فعالیت‌ها، امکانات و تجهیزات ذیل برای ارائه بهینه این نشریات ضروری به نظر می رسد که تامین آن، ضمانتی بر تحقق اهداف عالیه انتشار مطالب علمی است.

نشریه های تخصصی در حال حاضر با 15 نفر اعضای هیات تحریریه، متشکل از اساتید شناخته شده و محققین دانشگاهها و خصوصاً دانشکده فنی، مقالات علمی – پژوهشی دریافتی را بررسی اولیه نموده و از افراد ذیصلاح ، حداقل سه داور انتخاب می نمایند. هر مقاله ای برای چاپ حداقل باید دارای دو جواب کاملاً مثبت بوده و از نظر محتوا اشکالی نداشته باشد. مقالات باید به صورت استاندارد یعنی شامل "چکیده" ، "کلیدواژه" ، "متن اصلی"، "خلاصه و نتیجه گیری " و "مراجع" ارائه شوند و چکیده آن به زبان انگلیسی در انتهای مقاله آورده شود.

چکیده و لیست مراجع مقالات این نشریه در موسسه بین المللی ISC, SID, CAS, CSA ایندکس می گردد.